Nakliye Firması Öneri

Nakliye Firması Öneri, bir çok kişi nakliye ihtiyacı doğduğunda firma aramaya başlıyor. İnternet üzerinden nakliye firması seçerken dikkat etmeniz gerekenler neler?

Bir çoğumuz google arama motoru ile evden eve taşıma, parça eşya gönderimi, depolama, asansörlü nakliye gibi bir çok konuda çözüm arıyoruz. Bunların içinde en önemlisi doğru ve tavsiye edilen nakliye firmasını bulmak. Peki bu nakliyat firması nasıl seçilir?

Doğru Nakliye Firması nasıl seçilir?

Bir çok nakliye işi için aracı kurumlar ve web sitelerinden hizmet alıyoruz. Bu hizmetler ne kadar doğru şekilde bizlere ulaşıyor. İnternet ortamında bulmak ise oldukça zorlaşıyor. Burada öncelikli doğru nakliye şirketi nasıl tesbit ederiz?

Günümüzde nakliye teklifi almak için kullanılan aracı web siteleri bizlere sadece aracılık ile komisyon üzerinden nakliyat firmalarına ulaşmamızı sağlıyor. Buda doğal olarak daha fazla ücret ödeyerek işlem yapmamıza sebep oluyor. Komisyon ödemeden tavsiye edebileceğiniz nakliye şirketi nasıl tesbit edilir?

  • Öncelikle ihtiyacımız olan nakliye işini kendimiz belirlemeliyiz. Bu konu oldukça önemli, firmalar daha fazla para kazanmak için her dönem fazla personel, büyük araç, gereksiz asansör vb eklemekler fiyatları yükseltmekte. Bizler ihtiyacımız olan doğru taşınmayı tesbit etmeliyiz. Parça eşya göndereceksek, bu hizmeti yapmayan firmalar bizi normal evden eve tarifesi uygulayacaktır. İlk iş nakliye tesbit olmalı. Doğru firmalar ücretsiz nakliye keşifi sağlamakta, talep edip en uygun taşıma kategorisi belirlenmeli.
  • Esnek tarih seçenekleri hazırlamak, bir çok kişi nakliye hizmetini son günlere bıraktığında; daha önceden planlanan nakliye tarihlerinde sefer ve ek araçlar daha yüksek maliye neden olacaktır. Doğru nakliye firması size esnek tarihlere göre fiyat farkı sunmalıdır.
  • Nakliyat sigortası, taşınma hasarları konusunda resmi olarak sizlerle nakliye sigorta sözleşmesi yapmalıdır. Hasar görmesini istemediğiniz veya değerli ürünlerin tesbiti ve tanzimi için bilgi paylaşımı yapmalıdır.
  • Taşıma için evden eve nakliyat sözleşmesi ile belirtilen gün ve saatte eşyaların alınması ve sözleşme şartlarında yazan tarihte teslim etmesi gerekmektedir. Bu koşul sözleşmede belirtilir, aksi durumlar ve gecikmelere uygun maddeler olmalıdır.
  • Ekibi ve kendi araçları ile resmi sözleşmesi ile ürünlerinizi anlaşma şartlarına bağlı kalarak, sökülmesi, ambalajlanması, hasarsız taşınması veya hasar tanzimi için sigortası bulunması gerekir. Evinizden alınan ürünleri yeni taşınma adresine kurulması dahil tüm işlemleri üslenmesi ve ek ücret sözleşme dışı maddeler harici talep etmemelidir. Doğru firmada tüm resmi haklarınız, ücret, tazminat, işin niteliği gibi detaylar sizlere bir nüsha ile bildirilir. Sözleşme yapmayan ve şartlarını yerine getirmeyen firmalardan uzak durun.
  • Ücretsiz keşif yapan, esnek seçenekler sunan, nakliye ekibi ve personeli ile doğru araçlar kulanan, müşterisine karşı tüm sözleşmeleri yerine getiren, ürünlerinizi ambalajlanması, sökülmesi ve montajlanmasına kadar şartlarını yerine getiren firmalar doğru tavsiye edilen nakliye firmalardır.

Murat Nakliyat olarak yasal yükümlülüklerimiz dışında müşterilerimize en doğru tesbitle, tavsiye edilen nakliye hizmetini sunuyoruz. Bizlere özel çözümler ve teklifler için bizlere 0541 565 43 20 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Etiketler: ,